• Записатися на прийом
  • Контактний номер
  • Консультація

Астигматизм у дітей

Астигматизм у детей

Астигматизм у дітей - це зоровий дефект, при якому в оці присутня відразу два фокуси, але жоден з них не розміщений в коректному місці. Внаслідок цього у вашого чада загальмований зір, сприйняття навколишнього світу зі значним викривленням і спотворенням. Різні види дитячого астигматизму залежать від місця розміщення фокусів.

Найчастіше при діагностиці виявляють, що астигматизм - це захворювання вроджене і передалося дитині у спадок. Після обстеження більшості пацієнтів з'ясовується, що даний дефект зору був з ними з самого народження. Але його ступінь настільки мала (приблизно до 0,5 D), що це просто не відчувається, відсутні симптоми і немає ніякої потреби в корекції окулярами або ж лінзами. Але якщо з якихось причин ступінь астигматизму у дитини підвищується до 1,0 D, то зір значно погіршується і тоді вже без лікування не обійтися.

Існують такі види астигматизму:

  • миопический - це діагноз також називають короткозорий астигматизм, оскільки крім зниження зору, пацієнт бачить витягнуті або роздвоєні зображення;
  • гіперметропіческій - або простіше кажучи далекозоре астигматизм у дітей, який призводить до расфокусировки зображення;
  • змішаний вид - це коли відразу присутні кілька патологій: далекозорість і короткозорість.

Як розпізнати астигматизм

Важливо також зазначити, оскільки це вроджене захворювання, зовсім не обов'язково, що продемонструє воно себе в дитинстві. Це може статися в будь-якому віці, але як показує практика в основному визначають астигматизм у дітей у віці до 2 років.

Як і при будь-якому іншому захворюванні, лікування астигматизму у дітей потрібно починати з діагностики. Але як вчасно ідентифікувати захворювання у дитини? Все дуже просто, вже починаючи з 2 місяців дитину можна, а точніше потрібно записати на прийом до лікаря-офтальмолога. Оскільки точний діагноз може поставити тільки фахівець після ретельного обстеження.

Дуже важливо не тільки вчасно визначити хворобу, а й якомога швидше вживати заходів по її лікуванню. Мало хто знає, що якщо не почати лікування астигматизму у дітей вчасно це може привести до загострення і незворотною втрати зору. Тому не можна затягувати, і як тільки з'являється можливість потрібно привести ваше чадо на консультацію до офтальмолога.

Як лікувати астигматизм у дітей

Зазвичай лікування астигматизму проводять декількома способами:

  • окуляри - один з найпопулярніших і дієвих способів безопераційного лікування. Але є і свої недоліки - цей метод незначно відновлює зір;
  • лазерна корекція зору - досить дієвий спосіб, але не всі можуть зважитися на операцію;
  • лінзи для астигматизму - оптимальний варіант для корекції зору, не тільки зручніше, ніж носити окуляри, але і позитивний ефект не змусить себе довго чекати.

Перш за все, якщо у вашої дитини виявили це неприємне захворювання, важливо знайти хорошого фахівця, який призначить коректне лікування. Доктора офтальмологічної клініки "Візіум" - це саме ті, хто вам потрібні.

 

Записатися на прийом

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Натискаючи кнопку «Записатися» ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності

×

Консультація спеціаліста

Здравствуйте! Наш специалист готов ответить на Ваши вопросы

Неверный ввод

Неверный ввод

Подробнее