• Записатися на прийом
  • Контактний номер
  • Консультація

Якщо у майбутньої матусі є проблеми з очима, їй обов'язково потрібно пройти огляд у офтальмолога. Він проконсультує з усіх питань, проведе діагностику очного дна. Короткозорість не є протипоказанням для того, щоб мати дитину. Але якщо діагностували середню або високу стадію захворювання, то лікар порекомендує кесарів розтин. Все тому, що під час природних пологів через сильну напругу м'язів може відбутися відшарування сітківки. Результат – повна сліпота.

беременная девушка

Під час планування

Якщо діагностовано міопію або сильну короткозорість, про своє здоров'я варто подбати заздалегідь. Лазерна корекція зору перед вагітністю проводиться без будь-яких протипоказань і обмежень. Це гарний час, коли можна позбутися «мінуса». Думка, що після пологів у жінки, яка зробила лазерну корекцію, знову погіршиться зір, помилкова й нічим не підкріплена.

Процедура передбачає зміну форми рогівки, завдяки чому короткозорість або зникає зовсім, або стає невеликою. Її особливості такі:

  • проводиться жінкам, які ще не народжували, без заборон;
  • проходить без порушення глибоких частин структури органу зору;
  • не накладає обмежень щодо навантажень.

Раніше відновлення зору виконували методом радіальної кератотомії або насічок на рогівці. У результаті цього порушувалися глибинні частини органу, після процедури певний час не можна було займатися спортом, піддавати себе іншим навантаженням. Зараз ці обмеження виключені, операція проводиться тільки на рогівці.

Вагітність після лазерної корекції зору бажано планувати через 2–6 місяців. Якщо проблема з короткозорістю виправлена, тоді немає протипоказань і для природних пологів. Сама процедура ніяк не впливає на розвиток плоду й пологи. Головне – регулярно відвідувати офтальмолога для огляду й консультації.

Багатьох цікавить, чи можливі природні пологи після позбавлення від міопії. Не можна дати однозначну відповідь, адже це завжди визначається індивідуально. Рішення приймають офтальмолог і гінеколог. Потрібно оцінити стан очного дна майбутньої мами, перевірити сітківку, переконатися, що немає дистрофії та інших відхилень. Якщо ніяких порушень не виявлено, наполягати на кесаревому не будуть. Примітно, що навіть при сильній міопії дефекти діагностують не завжди.

консультация у врача

Під час вагітності

Якщо ви вже в положенні або годуєте дитину грудьми, від операції доведеться відмовитися. Лазерна корекція під час вагітності не проводиться, це одне з головних протипоказань:

  • лікарі рекомендують почекати завершення лактації. Найкраще робити корекцію мінімум через три місяці після того, як ви відлучили малюка від грудей. Усе тому, що через особливості гормонального фону у жінок, що годують дитину, точний результат передбачити важко. Можливе розростання рогівкових тканин і зміна рефракції;
  • будь-яке хірургічне втручання, навіть невелике, є стресом для організму. Цього майбутній мамі варто уникати на будь-якому терміні. В іншому випадку є ризик зіткнутися з такими проблемами, як підвищення внутрішньоочного тиску та сильне пересихання очей;
  • гормональні зміни під час «цікавого положення» можуть негативно вплинути на зір, особливо в тому випадку, якщо лазерне відновлення було зроблено раніше, ніж за 6 місяців до вагітності.

Тому, якщо ви запланували корекцію, але несподівано отримали позитивний тест, краще насолоджуйтеся новим статусом і відкладіть операцію на період, коли для неї не буде протипоказань.

коррекция зрения

Після пологів

Потрібно почекати приблизно півроку після пологів. Має пройти мінімум 3 місяці, як ви завершили грудне вигодовування. Тільки тоді можна звертатися в клініку для лазерної корекції. У цей час гормональний фон вже стабілізується, всі органи працюють так, як і до вагітності.

Багатьох цікавить, чи може повернутися короткозорість, якщо були, наприклад, важкі або тривалі пологи з ускладненнями. Після лазерної корекції існує дуже низька ймовірність, що короткозорість повернеться. Все залежить від стадії хвороби до неї. Якщо міопія протікала в стабільній формі до операції, тоді істотних змін статися не повинно.

Лазерна корекція й вагітність несумісні, але протипоказань для операції до планування або після пологів немає. Це найкращий час, коли варто зважитися на процедуру відновлення зору.

Записатися на прийом

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Натискаючи кнопку «Записатися» ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності

×

Консультація спеціаліста

Здравствуйте! Наш специалист готов ответить на Ваши вопросы

Неверный ввод

Неверный ввод

Подробнее