• Записатися на прийом
  • Контактний номер
  • Консультація

В інтернеті зустрічається чимало реклами чудодійних засобів, здатних позбавити від будь-яких хвороб. Пропонуються краплі та інші ліки, які нібито назавжди усувають катаракту без хірургічного втручання. Але реальність така, що процес помутніння кришталика неможливо повернути назад. Коли захворювання починає прогресувати, позбутися його допоможе тільки операція.

бабушка с подарками

Чи допомагають краплі

Питання, як вилікувати катаракту без операції, цікавить будь-кого, кому поставлений такий неприємний діагноз. Не завжди лікарі відразу наполягають на хірургічному втручанні. Якщо сильного погіршення зору не спостерігається, призначають очні краплі, здатні тільки сповільнити процес помутніння кришталика. Це такі препарати:

  • «Віцеїн». Містить нікотинову та глутамінову кислоти, цистеїн, кальцію хлорид, натрієву сіль. Капати його потрібно щодня й довго, зазвичай курс триває мінімум рік;
  • «Квінакс». Розчин з антиоксидантним ефектом, що запобігає негативній дії вільних радикалів. Він активізує протеолітичні ферменти, які відновлюють прозорість кришталика;
  • «Тауфон». Краплі з таурином. Стабілізують клітинні мембрани, сприяють регенерації очних тканин. Призначаються офтальмологами при дистрофії тканин органів зору, у тому числі при катаракті;
  • «Офтан Катахром». Головною діючою речовиною є цитохром С, доповнений нікотинамідом та аденозином. Ці антиоксиданти стимулюють обмінні процеси в кришталику, покращують кровообіг і відновлюють помутнілі клітини;
  • «Віта-йодурол». Призначається для профілактики скупчення білкових відкладень в органах зору.

Список препаратів великий. Призначають розчини з інсуліном, кальцієм, рибофлавіном, магнієм, цинком. Часто прописують і пероральні медикаменти, наприклад, «Лютеїн комплекс» з лютеїном, таурином та екстрактом чорниці.

Але лікування катаракти без операції лікарськими засобами не позбавляє від хвороби повністю, а тільки зупиняє її прогресування. Краплі потрібно застосовувати дуже довго, щодня, протягом приблизно року без перерв. Якщо пропустити кілька днів, можливе різке погіршення стану.

Консервативне лікування буде ефективним тільки на початковій стадії. Але якщо катаракта розвивається й зір погіршується, то краплі не допоможуть. Вони сповільнять процес помутніння кришталика, але в подальшому операція все одно знадобиться. Ліків, при прийманні яких катаракта розсмоктується повністю, не існує.

мужчина капает капли в глаза

Чи допомагають спеціальні окуляри

Крім питання, як вилікувати катаракту без операції медикаментозно, багато хто цікавиться ефективністю окулярів, які призначаються офтальмологами. Це спеціальні медичні прилади, що застосовуються на початковій стадії захворювання.

Окуляри Сидоренко зовнішнє схожі на плавальні. Їхня лікувальна дія полягає в ефекті вакуумного масажу. Замість звичайного скла встановлено компактні барокамери, що впливають на очі тиском невеликої інтенсивності. При постійному застосуванні окуляри Сидоренко:

  • покращують кровообіг;
  • запускають обмінні процеси;
  • стимулюють вироблення білків і нуклеопротеїдів для насичення очних тканин киснем.

Застосовуються також окуляри Панкова. Вони оснащені світлодіодними випромінювачами, які регенерують світлові імпульси. Засіб сприяє ритмічному скороченню очних м'язів. У процесі рефлекторного звуження й розширення зіниці активізується кровообіг, забезпечується харчування кришталика. Зазвичай окуляри поєднують із медикаментозною терапією.

Це пристосування уповільнює розвиток катаракти, але не усуває її повністю. Важливо знати, що навіть при постійному застосуванні окулярів проблема залишається, і рано чи пізно все одно знадобиться операція.

специальные чёрные очки

Народні методи

Альтернативна медицина дуже суперечлива, і до неї не рекомендується звертатися при будь-якому захворюванні без консультації лікаря. Народне лікування катаракти без операції дуже популярне, але реклама про нього поширюється, на жаль, у більшості випадків псевдоцілителями. Вони рекомендують закапувати в очі сік алое, цибулі, меду, настоянки з насіння кропу. Деякі способи викликають подив, наприклад, приготування розчину з дощових черв'яків або уринотерапія.

Всі ці засоби не тільки неефективні проти катаракти, а й шкідливі. Мед, рослини можуть викликати алергічні реакції. У цілому вони здатні посилити проблему. Іноді здається, що поліпшення відбулося, але це тимчасовий результат, зумовлений тим, що «лікування» збіглося з патологічними змінами кришталика.

капли в глаза

Відповідь на питання, як перемогти катаракту без операції, однозначна – це неможливо. Краплі, спеціальні окуляри, пероральні засоби сповільнюють розвиток хвороби та продовжують час, коли людина бачить нормально, без різких погіршень. Але дороги назад немає, і якщо процес помутніння кришталика починається, його не зупинити. Хірургічне втручання обов'язково знадобиться згодом.

Щоб видалити катаракту, зараз не треба багато часу. Процедура проходить безболісно. Хірург прибирає пошкоджений кришталик і замінює його штучним. У результаті зір повністю відновлюється.

Записатися на прийом

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Натискаючи кнопку «Записатися» ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності

×

Консультація спеціаліста

Здравствуйте! Наш специалист готов ответить на Ваши вопросы

Неверный ввод

Неверный ввод

Подробнее