• Записатися на прийом
  • Контактний номер
  • Консультація

Відмова від контактних лінз та окулярів необхідна для будь-якої людини, яка довго має проблеми із зором. Але деякі спортсмени не наважуються на операцію із застосуванням лазера. Через нічим не підкріплені й необґрунтовані міфи вважається, що вона накладає заборону на улюблені заняття. Але це не так. Варто розібратися в особливостях такого сучасного хірургічного втручання.

тяга штанги

Особливості лазерної корекції

У сучасних клініках вона проводиться швидко, і того ж дня пацієнт іде додому. Реабілітаційний період дуже короткий, у кожного він триває індивідуально. Найпопулярніша методика для відновлення зорових функцій – Lasik. Хірургічне втручання займає всього близько 20 хвилин. Через один або кілька днів «мінус» майже повністю зникає.

Після лазерної корекції Ласік спорт не забороняється. Працюючи за цыэю методикою, не зачіпають верх рогівки. Його тільки загинають, потім виправляють внутрішню частину, вносячи в неї зміни. Далі зовнішній шар повертається туди ж, де й був. Він повертаэться до початкового стану. Епітелій після розрізу відновлюється швидко, заживлюється всього за декілька днів.

обследование зрения у врача

Які є обмеження

Лазерна корекція не тільки безпечна й безболісна, але також дає можливість людині жити повноцінним життям. Вона не позбавляє улюблених занять. Такий метод відновлення зору рекомендують навіть професійним спортсменам. Проблеми з очима – це не привід назавжди перейти в ранг вболівальника, адже за допомогою сучасної операції легко продовжити кар'єру.

Заняття спортом після лазерної корекції зору дозволяються, але не відразу. У перші пару днів варто уникати будь-якої активності й навантажень, навіть сідати та згинатися, особливо різко, не можна. Зрозуміло, що з підніманням тягарів, стрибками в довжину або висоту, підтягуваннями теж доведеться почекати.

Обмеження зумовлені тим, що тканини рогівки, які відсуваються під час операції, мають зажити. Якщо на тренуванні ви впадете або вдаритеся, вона може зміститися, весь результат зійде нанівець. Рекомендується:

  • повний спокій три дні після корекції зору лазером. У цей час необхідно відмовитися від будь-якої фізичної активності й навантажень, щоб дати органам зору повноцінно відновитися;
  • наступні два тижні забороняється екстремальний, небезпечний спорт. Дуже важливо уникати навіть мінімальних травм;
  • протягом місяця не ходити в басейн, сауну або лазню, де можливе підвищення тиску всередині очей.

Рекомендації щодо спорту після лазерної корекції зору лікар дає індивідуально. Його вимогами не можна нехтувати, інакше навіть після відновлення «мінус» повернеться знову. Перші дні після операції варто присвятити відпочинку.

диагностика глаза

Коли можна починати заняття

Під час реабілітації очі потрібно берегти від пилу й потрапляння сторонніх предметів. Будь-які вправи, здатні спровокувати різкий приплив крові до голови, – під забороною. Відповідь на питання, коли можна займатися спортом після лазерної корекції, залежить від виду занять:

  • через тиждень – йога, біг, вправи з диханням або на розтяжку. Дозволяється легка зарядка не довше ніж 15 хвилин на день;
  • після 14 днів – фітнес, гімнастика, танці (усі, крім спортивних). Можна збільшувати час для тренувань;
  • через місяць – силові навантаження, плавання. У цей час приступають до занять і бодібілдери;
  • після 60 днів – єдиноборства.

Помірна активність і заняття через тиждень після операції навіть рекомендовані. Під час зарядки швидше повертається тонус м'язів, судини насичуються киснем. Підвищується стабільність роботи очного яблука, воно отримує більше поживних речовин, необхідних для відновлення зору. Головне, щоб усі вправи були плавними й легкими, без будь-якого дискомфорту, не більше ніж 15 хвилин у день.

Через два тижні можна повернутися до фітнесу або аеробіки, почати займатися танцями. Але навантаження, знову ж таки, повинні бути щадними. Краще відмовитися від спортивних снарядів, які можуть стати причиною травми.

тенис

Ідеально для відновлення після лазерної корекції підходить плавання. Воно прискорить реабілітацію, зміцнить імунітет, поліпшить самопочуття в цілому. Через місяць можна купатися в басейні, навіть із хлорованою водою. Після операції епітелій (захисна частина рогівки) приходить до свого попереднього стану дуже швидко. До цього часу також остаточно відновлюються внутрішні шари, які порушувалися лазером.

Записатися на прийом

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Натискаючи кнопку «Записатися» ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності

×

Консультація спеціаліста

Здравствуйте! Наш специалист готов ответить на Ваши вопросы

Неверный ввод

Неверный ввод

Подробнее