• Записатися на прийом
 • Контактний номер
 • Консультація

Вікова макулярна деградація виникає з поки не з’ясованих до кінця причин. Відомо, що вона розвивається з роками, як природний процес. Її поява прискорюється через шкідливі звички, неправильне харчування, зайву вагу, хронічні хвороби, особливо гіпертонію. Розвитку ВМД сприяє інтенсивне сонячне світло.

женщина с очками

Головні причини зниження зору

Приблизно в 40-45 років тонус усіх органів втрачається. Ця зміна одним із перших зачіпає кришталик. Перевіряючи, який зір у старості, офтальмологи часто діагностують вікову далекозорість. Все тому, що з роками кришталик все гірше фокусується на предметах і поступово його діаметр звужується до 1-2 мм. Коли стає важко розглядати предмети, що знаходяться поблизу, варто відразу звернутися до лікаря для корекції. Інакше ситуація тільки погіршиться.

З віком зір падає через цілу низку причин:

 • природне старіння тканин і зорових органів. Цей процес неминучий, і запобігти йому не можна. Так, сітківка поступово зношується, кольори бачаться більш бляклими, важче розрізняються. До 70 поле зору стає дуже вузьким;
 • негативні зовнішні фактори. Швидше почне сліпнути людина, що багато часу проводить за комп'ютером, паперами або працює на заводі, де часто проводиться зварювання, присутні хімічні, токсичні пари;
 • спадковість. Якщо батьки мали очні хвороби, велика ймовірність їх появи й у дітей;
 • проблеми з кровообігом, судинні патології;
 • цукровий діабет.

Причинами також вважаються шкідливі звички, хронічні хвороби, механічні травми, пошкодження очей.

мужчина с телефоном

Офтальмологічні хвороби

Вікова макулярна дегенерація – поширене захворювання, яке провокує руйнування клітин сітківки. Людині, що страждає на ВМД, поступово стає все важче розрізняти людей поряд, бачити предмети. Порушуються контрастність, сприйняття кольорів. Надалі можлива повна сліпота.

Порушення зору з віком – коли починають падати гострота, чіткість, спотворюватися кольори – пов'язані і з такими небезпечними хворобами:

 • пресбіопія, або далекозорість. Виражається у втраті здатності фокусуватися на предметах, розташованих близько. Для корекції призначають спеціальні окуляри або проводять операцію з рефракційної заміни кришталика;
 • катаракта. Головний симптом – поява перед очима туману, пелени, яка не зникає навіть при яскравому світлі. Виникає через помутніння кришталика. При відсутності лікування призводить до повної сліпоти. Усувається хірургічним шляхом;
 • глаукома. Причина – підвищення внутрішньоочного тиску, що супроводжується болем, почервонінням очей. Загрожує незворотною сліпотою. Лікується тільки оперативним втручанням.

Якщо зір псується з віком тільки з природних причин, з цим нічого зробити не можна. Але офтальмологічні хвороби потрібно лікувати. Часто різке погіршення літні люди списують на роки та не звертаються до лікарів для діагностування. Але чим запущенішою є недуга, тим складніше її повністю усунути.

лупа

Як зберегти зорові функції

Коли виникає питання, як відновити зір у старості, при захворюванні не вийде уникнути операції. Простіше запобігти віковим змінам, сповільнити їх, ніж потім усувати їх. Наприклад, профілактика ВМД проста:

 • відмовитися від шкідливих звичок. Куріння й алкоголь шкодять організму загалом і на зорові органи теж чинять негативний вплив;
 • вдаватися тільки до раціональних фізичних навантажень, без постійної втоми й перенапруги;
 • стежити за харчуванням. Зайва вага – один із найпоширеніших факторів розвитку вікової макулярної дегенерації;
 • скоротити час, проведений за комп'ютером і гаджетами загалом;
 • в дуже сонячну погоду носити темні окуляри.

Уникнути зниження зору з віком допоможе й правильне харчування. Потрібно їсти якомога більше продуктів, що містять вітаміни А і С. Якщо робота пов'язана з документами, іншими паперами, комп'ютерами, обладнанням, варто періодично проводити гімнастику для очей. Вона додатково тренує м'язи, підвищує їх тонус.

боль в глазах

Щоб зберегти зір якомога довше, потрібно виключити будь-які негативні впливи. Важливо дотримуватися оптимальної відстані до монітора або робочої поверхні, не читати в транспорті або при поганому освітленні. Від синдрому сухого ока захистять спеціальні зволожувальні краплі. Їх обов'язково використовують ті, хто носить контактні лінзи.

Профілактика включає також періодичні відвідування офтальмолога для діагностування стану. Після 45 років це потрібно робити мінімум один раз на рік. Якщо зір став різко падати, з'явилася пелена, «мушки» – це привід для термінового, невідкладного візиту до клініки.

Записатися на прийом

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Натискаючи кнопку «Записатися» ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності

×

Консультація спеціаліста

Здравствуйте! Наш специалист готов ответить на Ваши вопросы

Неверный ввод

Неверный ввод

Подробнее