• Записатися на прийом
  • Контактний номер
  • Консультація

Але є й ті, котрі готові перепробувати всі відомі методи, аж до нетрадиційної медицини. Пропонуємо розглянути питання, чи можна відновити зір без операційного втручання та яке існує підводне каміння.

Причини погіршення зору

Чому за останнє десятиліття різко збільшилася кількість людей, які погано бачать? Це виникає з наступних причин:

  1. Планшети, мобільні телефони, комп'ютери. Від усіх цих гаджетів йде випромінювання, яке негативно позначається на зорі. Постійна напруга очей знижує тонус м'язів, кришталик швидко втрачає еластичність. Це сприяє погіршенню зору як у дорослих, так і у дітей.
  2. Нерівномірне й погане джерело світла. Яскраве сонце може нашкодити сітківці, а слабке освітлення є причиною перенапруги очей.
  3. Шкідливі звички. Сюди відносяться куріння й надмірне вживання алкоголю, що погіршує кровообіг у судинах.
  4. Сухість очей. Рідкісні моргання недостатньо змащують очне яблуко, у результаті чого швидко розривається слизова плівка.

Серед причин також можна виділити проблеми з хребтом, неправильне харчування, перевтому й отримані травми. Тому при підборі лікування слід враховувати ті чинники, які стали причиною погіршення зору.

Правильне харчування

Це, мабуть, один з найпоширеніших способів, який дозволяє поступово поліпшити зір. Збалансоване харчування виступає запорукою здоров'я. Вживайте продукти, що містять вітаміни, які поліпшують зір. До таких інгредієнтів належать горіхи, морква, зелень, помідори й риба, яка містить багато фосфору.

Вважається, що особливо корисною для зору є чорниця. У ній міститься велика кількість антиоксидантів, мікроелементів, вітамінів. Ці всі корисні речовини сприятливо впливають на роботу сітківки, причому знижуються ризики виникнення й розвитку певних хвороб очей. Однак однією чорницею повернути або кардинально поліпшити зір не вдасться. Для цього знадобиться оперативне втручання.

Методи корекції короткозорості

Середня довжина людського ока, починаючи від рогівки до центру сітківки, становить 23,5 мм. Якщо спостерігається короткозорість, то довжина збільшується на 7 мм і більше. З-за напруги починаються зміни. У результаті з'являється короткозорість. Оскільки око витягується, зображення починає фокусуватися не на сітківці, а перед нею, внаслідок чого картинка виходить розмитою.

Сучасні лікарські втручання дозволяють поліпшити зір, проте існують способи, завдяки яким можна не вдаватися до кардинальних заходів. При цьому вдається домогтися нехай не повної, але значної нормалізації ситуації. Способів відновлення без операції небагато, але вони є:

  1. Поліпшення природним шляхом. Для цього розроблені спеціальні вправи та масажі. Можна робити компреси, пити вітаміни, продумувати дієту. Не треба занадто перепрацьовувати: чергуйте роботу й відпочинок.
  2. Прогулянка на свіжому повітрі. Це дозволить знизити період, проведений за телефонами та планшетами. У результаті зір відпочиває, очі не перенапружуються.
  3. Корекція завдяки спеціальним пристосуванням. Сюди відносяться окуляри й контактні лінзи. Використання таких оптичних виробів багатьом доставляє дискомфорт, тому люди вдаються до лікарських втручань.
  4. Корекція за допомогою лазера. У якомусь сенсі теж є оперативним втручанням. Виконати це можна в Києві в офтальмологічному центрі «Візіум». Фахівці проводять діагностику й лікування будь-яких захворювань очей у дорослих і дітей.

Світовими фахівцями розроблений особливий метод відновлення зору без носіння окулярів, а також оперативного втручання на очах. Даний спосіб називається ортокератологією, яка передбачає зміну кривини рогівки при нічному сні. Пацієнту призначають використання спеціальних лінз, які слід надягати тільки на ніч. Носіння розраховане на 6–8 годин. Вранці лінзи потрібно знімати. У результаті протягом дня ви будете насолоджуватися відмінним зором без всіляких додаткових пристосувань.

У важких випадках, крім заміни кришталика, кератотомії й пересадки рогівки, нічого не допоможе. Лікарі стверджують: якщо виникли проблеми з зором, то не варто самостійно шукати в інтернеті вправи та призначати собі «лікування». Краще відразу зверніться до офтальмолога.

Записатися на прийом

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Натискаючи кнопку «Записатися» ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності

×

Консультація спеціаліста

Здравствуйте! Наш специалист готов ответить на Ваши вопросы

Неверный ввод

Неверный ввод

Подробнее