• Записатися на прийом
 • Контактний номер
 • Консультація

В процесі сканування інфрачервоним променем виходять тривимірні знімки з максимальною деталізацією, коли чітко видно взаємне розташування органів. Це дає змогу фахівцеві розглянути патології з точністю до 1/1000 мм, і в разі наявності захворювання діагностувати його на ранній стадії.

Показання для призначення

Комп'ютерна томографія орбіти очей необхідна тоді, коли спостерігається прогресуюче погіршення зору і потрібне точне підтвердження діагнозу. Призначають при таких патологіях, як:

 • короткозорість або далекозорість, особливо в разі їхнього високого ступеню;
 • хвороби неврологічного характеру;
 • цукровий діабет;
 • підвищення внутрішньоочного тиску;
 • підозри на патологічні зміни зорового нерву, на кшталт атрофії або набряку.

Процедура рекомендована пацієнтам похилого віку, її призначають у разі підозри на онкологічні захворювання. Зустрічаються пацієнти, яким потрібна когерентна томографія сітківки ока. Вона дозволяє точно зробити висновок про відшарування, дистрофію або інші відхилення. Якщо є проблема з корекцією зору і важко підібрати контактні лінзи, її допоможе вирішити комп'ютерна томографія очей. Багато лікарів призначають процедуру навіть в профілактичних цілях.

Дослідження допомагає виявити широке коло патологій, у їхньому числі:

 • глаукома;
 • розрив або набряк макули;
 • крововиливи на очних орбітах;
 • діабетична ретинопатія;
 • кератит;
 • аномалії окорухового нерву;
 • рогівкові виразки;
 • кісткові запалення на очниці;
 • доброякісні та злоякісні пухлини.

За результатами проведення КТ очей виявляються наявність чужорідних тіл, які можуть стати джерелом проблем із зором. Така діагностика допомагає встановити травми рогівки і стінок очниці.

Особливості процедур

Розповімо, як роблять томографію очей. Почнемо з того, що штатна процедура не вимагає підготовки. Умови її проведення не є складними: треба використовувати зручний одяг, і перед тим, як йти до кабінету, зняти прикраси, щоби вони не викликали перешкод. Триває комп'ютерна томографія очей приблизно 3 або 5 хвилин. Тривалість процедури визначається індивідуально, вона залежить від особливостей організму і тяжкості захворювання.

Комп'ютерна когерентна томографія здійснюється безконтактним способом. Пацієнт сідає та укладає голову на спеціальну підставку у такий спосіб, щоб його очі були навпроти інфрачервоного променю. Погляд фокусується на одній точці, у процесі дослідження голова пацієнта має залишатися нерухомою. Сканування здійснюється через зіницю, водночас лікар-офтальмолог відразу бачить дані і може робити попередні висновки. Загалом обробка результатів перед їхньою видачею на руки займає приблизно від 30 до 40 хвилин.

Спеціальний метод обстеження

В офтальмологічній практиці використовується і комп'ютерна томографія орбіти очей з контрастом. Необхідність у такій методиці виникає тоді, коли потрібно визначити:

 • характеристику новоутворень;
 • запальні процеси, що відбуваються в м'яких тканинах;
 • ступінь прохідності кровоносних судин.

Щоб провести таке дослідження, використовують спеціальні препарати з йодом. Призначення цих засобів — утримання рентгенівських променів. На відміну від звичайної КТ очей, контрастна вимагає певної підготовки пацієнта. Важливо, щоб перед процедурою він не приймав їжу як мінімум дві години. Контрастні препарати протипоказані людям з алергією на йод та морепродукти. Обережно до їхнього прийому варто ставитися хворим на бронхіальну астму, з ендокринними порушеннями, хворобами нирок.

Загальні висновки

Крім високої точності в постановці діагнозу, комп'ютерну томографію очей можна робити часто без шкоди здоров'ю. У низці випадків це потрібно для відстеження динаміки лікування складних захворювань.

Методика є універсальною. Наприклад, якщо проводиться комп'ютерна томографія сітківки, під час обстеження можна паралельно побачити стан рогівки, зорового нерва, макули та інших органів передньої і задньої камери ока. Після проведення звичайної комп'ютерної томографії не потрібно відновного періоду, людина може відразу йти у своїх справах.

На що потрібно звернути увагу

Водночас, попри безпечність і універсальність, щодо проведення процедури існують і протипоказання. Комп'ютерна томографія очей не призначається хворим, які мають психічні відхилення. Протипоказана вона і людям, у яких встановлений кардіостимулятор.

Забороняється проходити на обстеження особам, які напередодні вживали алкоголь або наркотичні речовини, адже це спотворює результат. Якщо людина, з огляду на індивідуальні характеристики, не в змозі кілька хвилин зосередити погляд на одній точці, необхідно подумати про доцільність проведення процедури, адже ця його особливість може відбитися на якості дослідження.

Протипоказанням для оптичної томографії очей можуть стати патології, пов'язані з помутнінням кришталика. У цьому випадку лікар повинен встановити причину і вжити заходів щодо усунення. Якщо це неможливо, слід вибрати інші методи дослідження. Не призначається комп'ютерна томографія очей дітям до 5 років і вагітним жінкам. Варто обережно проходити її в період лактації і годування.

Рішення про доцільність проведення комп'ютерної томографії ока приймає лікар. Щоб отримати консультацію і провести процедуру, звертайтеся в клініку «Візіум». Свої послуги запропонують досвідчені фахівці, а сама комп'ютерна томографія очей проводиться на сучасному оптичному когерентному томографі SOCT Copernicus REVO від OPTOPOL, що видає максимально детальні відомості про досліджувану ділянку. Це є запорукою точної діагностики, що сприяє розробленню правильної схеми лікування і якнайшвидшому одужанню.

Записатися на прийом

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Неверный ввод

Натискаючи кнопку «Записатися» ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності

×

Консультація спеціаліста

Здравствуйте! Наш специалист готов ответить на Ваши вопросы

Неверный ввод

Неверный ввод

Подробнее